Atmed

Szanowny Internauto

Strona www.atmed.eu jest prywatną stroną internetową. Na stronie znajdziesz informacje dotyczące szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, zdarzeń masowych i katastrof. Połączenie wiedzy medycznej i zamiłowania do dydaktyki pozwoliło na przygotowanie niezwykle interesującej oferty edukacyjnej. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z zawartoscią strony www.atmed.eu.

O sobie

Ppłk. (rez.) dr n. med. Arkadiusz Trzos
Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi
Specjalista chorób wewnętrznych

Adiunkt w Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Od ponad dwudziestu lat zawodowo zajmuje się problematyką zdarzeń masowych i katastrof. Autor opracowań i publikacji naukowych na temat organizacji działań ratunkowych w zdarzeniach masowych i katastrofach, medycyny ekstremalnej, zagrożeń CBRNiE, zastosowania teleinformatyki w ratownictwie medycznym i medycynie ratunkowej.  Ukończył studia podyplomowe z Medycyny Ekstremalnej i Medycyny Podróży na Uniwersytecie Jagiellońskim

Pomysłodawca i współautor:

  • pierwszego w Polsce zestawu segregacyjnego Akatex-Triage.
  • aplikacji dla Systemu Wspomagania Dowodzenia /SWD WASKO/ umożliwiającej zarządzanie ratownictwem medycznym w codziennej praktyce i zdarzeniach masowych.
  • programu edukacyjnego – WARSZTATY RATOWNICZE - WYPADEK MASOWY
  • procedur postępowania w systemie PRM i szpitalach na wypadek zagrożeń CBRN
  • systemu segregacji medycznej Atmed Triage System (ATS) opartego na technologiach cyfrowych (ICT)